Czy wesele w namiocie to dobry pomysł?

wesele pod namiotem

Planowanie wesela to obecnie strategiczny proces rozplanowany skrupulatnie na około półtora roku intensywnej pracy. Wiele osób rozważa wybór odpowiedniej sali weselnej, znalezienie wyjątkowego lokalu, motywu przewodniego imprezy, który pozwoli gościom poczuć się absolutnie wyjątkowo. Coraz częściej pojawiają się również pomysły alternatywne, takie jak na przykład zorganizowanie wesela na świeżym powietrzu. Doskonałym rozwiązaniem na dopełnienie takiego planu jest wynajęcie specjalnego namiotu. Jednak czy wesele w namiocie to dobry pomysł?

„Za” namiotowym weselem

Zorganizowanie wesela niestandardowego, a dodatkowo atrakcyjnego, to coś czego oczekuje wiele młodych par. Część z nich długo rozważa, czy zaszaleć i zaplanować wesele na świeżym powietrzu. Argumentów „za” jest bardzo wiele. Po pierwsze – impreza plenerowa cieszy się powodzeniem wśród gości, szczególnie jeśli mamy do zagospodarowania wystarczająco duży, zadbany teren, pełen kwiatów czy dodatkowych atrakcji. Może to być huśtawka, basen, zjeżdżalnia dla dzieci czy park lub las, gdzie można udać się na krótki spacer czy przez chwilę odpocząć od zgiełku imprezy. Przyjęcie na świeżym powietrzu pozwala także na innego rodzaju zabawy, które nie są możliwe do wykonania w lokalu. Puszczanie fajerwerków, gry zespołowe, otwieranie wybuchowych szampanów itp. Zielony teren, bogaty w pachnące kwiaty to również doskonała przestrzeń dla dzieci, które mogą swobodnie bawić się i biegać, podczas gdy rodzice mogą oddać się zabawie, mając stale oko na swoje pociechy. Świeże powietrze, smak dobrego wina, promyki słońca i delikatnie wiejący wiatr brzmią niczym arkadia, której z pewnością chciałoby zaznać wielu gości weselnych. Jeżeli dysponujecie miejscem, nie ma nic lepszego jak poszukanie odpowiedniego namiotu i wysyłanie zaproszeń na ślub!

Ważne, by przy organizacji takiej imprezy zwrócić szczególną uwagę na wielkość namiotu i rozstawienie w nim stołów. Na rynku dostępne są bardzo różne namioty, niekiedy niezwykle rozbudowane, pozwalające zmieścić więcej niż sto osób. Warto także pamiętać, że przy wypożyczaniu namiotu na wesele, nie trzeba go stawiać bezpośrednio na trawie. Niektóre oferty posiadają także specjalny „parkiet”, który można wygodnie rozłożyć na ziemi. Dostępne są także namioty, które posiadają ścianki, umożliwiające zamknięcie namiotu z każdej ze stron, np. na wypadek deszczu lub wiatru.

Wesele w namiocie brzmi jak przyjęcie marzeń. Jakie są jednak argumenty przeciw?

„Przeciw” namiotowym weselom

Wesele w namiocie do doskonałe rozwiązanie, gdy posiada się gwarancję pogody. Kwestia nieprzewidywalności pogody stanowi często zasadniczy argument przeciw organizacji wesel na świeżym powietrzu. Warto zatem wziąć pod uwagę miesiące ciepłe, ale nie zbyt upalne. Innym argumentem jest to, że wynajmując namiot, musimy mieć pewność, że znajdziemy miejsce, w którym uda się komfortowo go rozstawić, a dodatkowo pozostanie choć trochę przestrzeń wokół, by umożliwić gościom atrakcje „na zewnątrz”. Miejsca powinno być na tyle dużo, by goście nie czuli skrępowania, ale jednocześnie tyle, by nikt się nie zgubił. Rosnący nieopodal lasek może okazać się większą zgubą niż pożytkiem w czasie imprezy weselnej. Należy dodać, że część profesjonalnych namiotów posiada dodatkowe wyposażenie, które umożliwia nagrzanie bądź ochłodzenie przestrzeni w środku. Są to jednak dodatkowe koszty, zatem ich dostępność zalezy od budżetu młodej pary.

Namiot vs. lokal – podsumowanie

Niezapomniana impreza wśród zieleni, kwitnących kwiatów, owocowych drzew, na świeżym powietrzu trwająca aż do białego rana to marzenie wielu par. Niestety muszą się one zmierzyć z licznymi przeciwnościami związanymi z organizacją przyjęcia pod namiotem. Podejmując decyzję o miejscu, warto zatem bardzo dokładnie przeanalizować każdą z dostępnych możliwości. Pamiętajcie również, że wesele to szczególna uroczystość. Warto zadbać o to, by była ona najcudowniejszym przyjęciem, jakie możecie sobie wyobrazić. 

Podobne artykuły:

Wybór odpowiednich zabaw weselnych kluczem udanego przyjęcia
Organizacja wesela nie jest sprawą prostą, ponieważ młodej parze zależy na tym, aby wszyscy goście dobrze tego dnia się bawili i wspominali je z uśmiechem na ustach. W związku z tym do organizacji przyjęcia weselnego trzeba podejść w pełni profesjona...
Kilka pomysłów na kreatywną księgę gości weselnych
Zdecydowana większość par chciałaby mieć wyjątkową pamiątkę z tego niezwykłego dnia. Zwykła księga gości w książkowej, tradycyjnej formie jest od dawna stałym elementem uroczystości. Rekomendowane jest podejście do tej kwestii znacznie bardziej kreat...
Dekoracja wesela światłem - co trzeba wiedzieć ?
Oczywiście każda Młoda Para marzy o tym, aby ich ślub i wesele pozostały na długo w pamięci gości jako wydarzenie wyjątkowe oraz by wszyscy byli pod wrażeniem wystroju sali weselnej. Nic w tym dziwnego, w końcu to jedyny taki dzień w całym życiu, kie...

1 thought on “Czy wesele w namiocie to dobry pomysł?”

  1. No ja nie wiem czy to taki dobry pomysł. Ja organizowałam w hotelu Biały Dom w Paniówkach i na nic bym tej sali nie wymieniła. A do tego rezerwując salę w hotelu, masz zazwyczaj możliwość wykupienia jedzenia i nie musisz bawić się w catering.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry