Czym się kierować wybierając obrączki ślubne?

obrączki ślubne

Obrączki ślubne, od setek lat to wzór trwałości, obustronnej miłości oraz wierności. To wspaniały wzór przypominający o małżeńskim ślubowaniu, o najukochańszej osobie oraz o dniu ślubu. Odgrywanie tak ważnej roli potrzebuje, żeby ten wzór prezentował się pewnymi wartościami. Prócz niewątpliwie funkcji estetycznej niejednokrotnie niezwykle istotnej obrączki muszą cechować się wygodą, praktyką oraz wytrzymałością. Konsensus pomiędzy obrączkami estetycznymi natomiast funkcjonalnymi sprawia, iż wybór obrączek nie jest procesem łatwym oraz potrzebuje pewnej wiedzy.

Dobór obrączek odpowiednio do stylu

Pierwszy oraz najistotniejszy etap, to dobór stylu. Żeby obrączki ślubne były doskonale skrojone na własne potrzeby należy odpowiedzieć sobie na parę podstawowych pytań: Co noszę na co dzień? Jaki styl lubię? Czy obrączka ma pasować do pierścionka zaręczynowego? Czy wolę, żeby obrączka partnera była zgodną kopią mojej? Jaki motyw kluczowy będzie miał ślub? Taki mały wywiad zdecydowanie ogranicza skalę szukania. Minimalistki oraz popleczniczki klasyki najlepiej poczują się w prostych, nie rzucających się w oczy typach.

Nie jedynie żółte złoto

Klasycznie obrączki ślubne robi się ze złota żółtego, lecz warto określić, iż do dyspozycji są również obrączki zrobione z pozostałych jego rodzajów. Złoto białe zasługuje tu na wyjątkową uwagę. To na ogół stop złota z niklem, cynkiem momentami ze srebrem bądź palladem, lecz napotykane są również stopy bez alergizującego niklu. Dzięki temu białe złoto naprowadza drogą platynę. Również jest rodowane, więc przykryte powierzchnią rodu, jaka nadaje im atrakcyjny blask. 

Kamienie w obrączce, co wybrać – cyrkonie lub brylanty?

Jeśli decydujemy się na obrączkę dekorowaną kamieniami, bez wątpienia najdoskonalszym rozwiązaniem jest oprawa brylantu, ze względu na fakt, iż jest to zwykły kamień, jaki na zawsze zachowa własny blask oraz nie zarysuje się (jedyny wyjątek stanowi zadrapanie innym diamentem). W wypadku obrączki z brylantami można ją często odświeżać (wypolerować czy nanieść mat). W wypadku cyrkonii – jest to niewykonalne, ponieważ ulegną one zmatowieniu.

Odpowiedni rozmiar

Większość ludzi sporadycznie zdejmuje własne obrączki. Mają je poprzez cały czas, podczas pracy, ćwiczeń fizycznych, w trakcie ciąży. We współzależności o stylu życia lub pory roku, palce mogą puchnąć ze względu na wzrosty temperatury lub wzrost wagi. Więc biorąc to pod uwagę, powinniśmy mierzyć własne obrączki, kiedy jesteśmy spokojni, natomiast temperatura ciała jest w normie. Nie winno się tego robić z samego rana, bądź kiedy temperatura na dworze jest niezwykle niska bądź wysoka.

Podobne artykuły:

Jak dobrać biżuterię ślubną?
Niezależnie od tego, jakie ma się na co dzień podejście do biżuterii, widmo ślubu zmienia wszystko! W tym dniu każda kobieta chce wyglądać i czuć się jak prawdziwa księżniczka, a nieodzownym elementem takiego looku jest właśnie piękna biżuteria ...
Prezenty dla gości weselnych
Na wielu weselach przyjął się zwyczaj obdarowywania gości przez Parę Młodą. Niewątpliwie jest to miły gest w ich stronę, a niebanalny podarunek na pewno przypadnie im do gustu i długo będzie przypominał o niezapomnianej zabawie w najważniejszym dla W...
Podziękowania dla rodziców - najciekawsze teksty podziękowań
Jednym z najważniejszych elementów każdego wesela są podziękowania dla rodziców. Za miłość, za trud wychowania, za opiekę, za wyrzeczenia oraz za wiele innych rzeczy, które dotyczą rodziców, należy im bez wątpienia dziękować. Jest to jeden z najbardz...

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry