Jak dobrać biżuterię ślubną?

Jak dobrać biżuterię ślubną

Niezależnie od tego, jakie ma się na co dzień podejście do biżuterii, widmo ślubu zmienia wszystko! W tym dniu każda kobieta chce wyglądać i czuć się jak prawdziwa księżniczka, a nieodzownym elementem takiego looku jest właśnie piękna biżuteria ślubna. Nie oznacza to, że trzeba założyć diadem, diamenty i mnóstwo złota – absolutnie! Jest kilka prostych zasad, którymi warto się kierować, by w dniu ślubu nie tylko pięknie wyglądać, ale i zachwycać klasą, stylem i dobrym gustem.

Biżuteria ślubna z umiarem – klucz do sukcesu

Dokładnie tak! Umiar jest tym, o czym absolutnie nie można zapomnieć w dniu ślubu. Choć przyjęcie wesele możne się czasem kojarzyć z przepychem, uroczą przesadą, swego rodzaju bogactwem, to jednak ślubna stylizacja powinna wzbudzać zachwyt, nie zaś poczucie, że panna młoda wykorzystała wszystkie możliwości, jakie daje świat mody ślubnej. Wszystko powinno ze sobą idealnie współgrać, uzupełniać się wzajemnie, dawać poczucie spójnej, idealnej całości. Dlatego tak ważne jest, jaką wybierze się biżuterię – ona bowiem może albo doskonale dopełnić całość, albo… równie doskonale ją popsuć!

Wybierając odpowiednią biżuterię ślubną, przede wszystkim trzeba mieć na uwadze krój sukienki – on jest bowiem decydujący, jeśli chodzi o dobór odpowiednich kolczyków czy łańcuszka. Zasada jest prosta – do wyjątkowo bogato zdobionej sukienki należy dobrać skromną, klasyczną biżuterię, zaś do prostej, skromnej stylizacji można nieco zaszaleć z biżuterią i wybrać taką, która skupi na sobie uwagę, a zarazem nie będzie przytłaczać. Ważne, by biżuteria była dodatkiem, dopełnieniem stroju, nie zaś jego najważniejszą częścią.

Biżuteria do sukienki ślubnej – co wybrać?

Stojąc przed wyborem konkretnych kolczyków, łańcuszka czy bransoletki ślubnej, znowu należy zwrócić uwagę na krój sukienki oraz fryzurę. Bardzo dużo możliwości dają mocno odsłonięte ramiona i włosy upięte u góry – można wtedy dobrać zarówno kolczyki, jak i naszyjnik. Jednak jeśli panna młoda wybierze długie, wiszące kolczyki (które w piękny sposób podkreślą szyję!), nie powinna już wybierać łańcuszka, jeśli jednak zdecyduje się na skromne ozdoby, łańcuszek jest wskazany, szczególnie taki, który będzie się ładnie układał na obojczykach i połyskiwał w świetle. 

Do sukienek z długimi rękawami nie powinno się dobierać bransoletek ani pierścionków. Warto też pamiętać, że ozdobą, która dojdzie podczas ślubu, jest obrączka! Niezależnie od tego, jakie obrączki ślubne wybrali narzeczeni, z pewnością będą one najważniejszą biżuterią tego wieczoru!

Idealnym sposobem na to, by znaleźć odpowiednią biżuterię ślubną, jest wirtualny spacer po internetowych jubilerach, jak Savicki. Zazwyczaj mają oni znacznie bogatszą, większą ofertę, często dedykowaną właśnie specjalnym okazjom, a także liczne promocje. Może się też okazać, że w tym samym miejscu można znaleźć zarówno biżuterię do sukienki ślubnej, jak i wymarzone obrączki. To idealny sposób na szybkie, proste, a przede wszystkim bardzo satysfakcjonujące zakupy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry