Jak ubrać się na wesele, gdy nosisz większy rozmiar?

Jak ubrać się na wesele, gdy nosisz większy rozmiar

Większość z nas ma problem z doborem idealnej kreacji na wesele. Często wizja takiej sukienki wiąże się z oszałamiającym efektem, który chcemy wywołać naszą kreacją. Problem zaczyna się później, gdy taka sukienka zawiśnie w szafie, a my już nigdy jej nie założymy. Bo za ekstrawagancka i odważna. Jak wybierać sukienki na większe okazję, by móc je potem nosić a do tego zrobić wrażenie, szczególnie wtedy, gdy wybieramy weselne ubrania dla puszystych pań?

Krój weselny a figura

Nie oszukujmy się. Spróbujmy na siebie spojrzeć obiektywnie. Napiszmy na kartce jakie mamy zalety, a jakie wady. Będziemy wiedzieć, co należy ukryć a co wyeksponować. Pamiętajmy o zasadzie umiaru, kobieta z klasą, wie jak wyglądać rewelacyjnie, nie pokazując za dużo.

Buty

Często dobierane na ostatnią chwilę. Gdy nosisz większy rozmiar, nie rób sobie krzywdy i nie kupuj butów na cienkiej szpilce. Nie dość, że będzie ci niewygodnie, to takie obuwie dodatkowo cię optycznie pogrubi. A która kobieta chce takiego efektu? No właśnie! Żadna! Możesz włożyć buty na niesamowicie wysokim obcasie, jeśli potrafisz w takich chodzić, ale jest jedna zasada- wybierz szerszy słupek. Zamiast szpilki, taki słupek pozwoli ci na utrzymanie równowagi i dobry wygląd.

Jak dobrać torebkę na wesele

Zazwyczaj wybieramy taką, jaką mamy już w domu bądź na biegu szukamy kopertówki. Nie oszukujmy się, rzadko kiedy mamy w swojej garderobie, te maluńkie torebeczki? Co tam się zmieści? Błyszczyk?

Na większe okazje warto mieć wizytową kopertówkę. W przypadku sukienki na wesele xxl, nie możemy dobrać małej torebki, by wyglądać dobrze. Będzie odstawała od naszej sylwetki. Lepiej wybrać torebkę w średnim rozmiarze, która będzie dobrze wyglądała przy naszych gabarytach. Postawmy na kopertówkę w kontrastującym kolorze. Zaszalejmy w tej kwestii.

Sukienka na wesele

Tutaj możesz wybierać i przebierać. Pamiętaj, by nie wybierać sukienki za krótkiej. Ta, nie dość, że obnaży nasze niedoskonałości, to będzie jeszcze niewygodna, zarówno przy siadaniu, jak i tańczeniu. Kierujmy się prostą zasadą: jak sukienka to do kolan. To optymalna długość, która pozwala nam się czuć komfortowo przy typowych weselnych aktywnościach.

Nie noś świecących materiałów! Nie rób sobie tego, świecące tafty, bardzo często sprawiają, że nosząca je kobieta wygląda tylko i wyłącznie tandetnie. Takie kreacje niepotrzebnie nas postarzają i pogrubiają. Odpuść sobie także gorsety- co z tego, że pokażą biust, jak zniekształcą nam plecy i ramiona? Rozsądek przede wszystkim!

Najlepszym rozwiązaniem jest sukienka do kolan, z matowego materiału, która podkreśliłaby nasze atuty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry