Jak wybrać dom weselny?

W naszym społeczeństwie zawarciu związku małżeńskiego zwykle towarzyszy wesele. W zależności od możliwości finansowych pary młodej jest na nie zapraszane mniej lub więcej osób. To, czy zabawa będzie udana będzie zależało od wielu czynników, jednak nie do przecenienia jest odpowiednia sala weselna.

Jak wybrać idealny dom weselny?

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej frazy: dom weselny Radom, czy wesele Radom, otrzymamy wiele ofert domów weselnych w tym mieście i w okolicach. Jak wybrać najlepszy? Czym się kierować w wyborze?

Dla wielu młodych par i ich rodziców często liczy się cena. Ślub to wiele wydatków i nie ma co ukrywać, że ceny jakie oferują domy weselne mają duże znaczenie. Warto zwrócić uwagę co oferowana cena zawiera. Czy jest to tylko wynajem sali, czy również i jej przygotowanie. Często domy weselne oferują również catering i obsługę podczas wesela. Na koszty sali weselnej trzeba więc spojrzeć wieloaspektowo.

Sala weselna – jakie powinna spełniać wymagania?

Kiedy myślimy o wynajęciu domu weselnego, weźmy pod uwagę ilu gości zamierzamy zaprosić. Jest jedna podstawowa zasada – sala weselna musi być wygodna. To, czy taka będzie, zależy przede wszystkim od tego, do przyjęcia ilu gości jest przeznaczona. Zabawa w pięćdziesiąt osób w sali weselnej, która jest przewidziana dla trzydziestu, jest wątpliwą przyjemnością. Zadbajmy o to, żeby nasza sala weselna była dostosowana do przyjęcia tylu gości, ilu zaprosiliśmy.

Kolejna sprawa, którą należy wziąć pod uwagę przy wynajmie sali jest jej odpowiednie zagospodarowanie. Powinno być w niej wystarczająco dużo miejsca na stoły, a także na parkiet. Ponadto powinniśmy zadbać o to, żeby nasi gości mogli się odpowiednio przemieszczać pomiędzy stołami. Przejście od parkietu na swoje miejsce przy stole nie powinno być w żaden sposób utrudnione. Odpowiednio duża przestrzeń, to również udogodnienie dla obsługi wesela, która będzie mogła swobodnie przynosić posiłki i zabierać niepotrzebne naczynia.

Bez klimatyzacji się nie obejdzie

Wybierając salę weselną zwróćmy uwagę na to, czy posiada ona klimatyzację, a jeżeli tak, to zorientujmy się, czy klimatyzacja jest w pełni sprawna. Większość wesel zaplanowanych jest na lato. Łatwo sobie wyobrazić, że zabawa w nieklimatyzowanej sali, kiedy temperatura znacznie przekracza trzydzieści stopni, to prawdziwa udręka. Nawet zimą należy się liczyć z faktem, że w pomieszczeniu jest duszno, wiele osób tańczy, w powietrzu unosi się zapach posiłków i alkoholu. Klimatyzacja jest tu niezbędna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry