Jakie obrączki wybrać do ślubu?

obrączki ślubne

Uroczystość zaślubin to bardzo ważna ceremonia, która jest pełna elegancji i podniosłej atmosfery. Parze młodej może wtedy towarzyszyć mnóstwo emocji ze względu na przygotowania i organizację ślubu i wesela. Wybór obrączek, czy odpowiedniego stroju należy do przyjemności, jednak trzeba wszystko starannie przemyśleć. W końcu będzie uwiecznione to na fotografiach.

Symbolika obrączek

W jubilerskich sklepach internetowych wybór jest bardzo szeroki jeżeli chodzi o obrączki. Przede wszystkim sugerujemy się ich jakością. Najlepiej wybrać wysoką próbę, która oznacza dużą zawartością kruszcu. Piękna i dobrze wykonana biżuteria charakteryzuje się niezwykłym blaskiem. To wybór na długie lata, dlatego dobrze jest starannie przemyśleć co będzie nie tylko najbardziej estetyczne, ale też praktyczne.

Złoty krąg na serdecznym palcu to symbol więzi, która łączy dwoje ludzi. Oznacza wzajemne zaangażowanie i miłość. To zakup, który daje nam wiele satysfakcji. Sporo osób czeka na dzień wybierania obrączek przez długie lata. Kiedy spotkamy już swoją drugą połowę i chcemy spędzić z nią resztę życia, traktujemy wspólne wybieranie obrączek bardzo poważnie. Nic w tym dziwnego moment ich włożenia na palec podczas ślubnej ceremonii jest niemal metafizycznym doświadczeniem.

Klasyczne modele złotych obrączek

Warto przejrzeć asortyment sklepów internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Często prezentowane modele pochodzą z dobrych pracowni od mistrzów jubilerstwa. Pierwszą decyzją, którą musimy podjąć jest wybór kruszcu. Najczęściej jest to złoto, a znacznie rzadziej srebro. Złoto stanowi najszlachetniejszy z metali i uznawane jest również za najbardziej trwałe. Jego elegancki blask jest odporny na presję czasu i zmieniające się trendy. Złote obrączki to więc bezpieczna klasyka, która nie wyjdzie nigdy z mody. Najpierw musimy określić jaką grubość złotego krążka wybrać. Modele dla pań to często dodatkowe cyrkonie lub drobne diamenty. Możemy również poprosić o spersonalizowany grawer, z tej możliwości korzysta wielu klientów. Trzeba również dobrze wybrać rozmiar, zbyt luźna obrączka to ryzyko zgubienia.

Dostępne są zarówno delikatne, subtelne modele, jak i warianty bardziej grube i masywne. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również ceną. Obrączki to zakup na długie lata, dlatego ich zakupu nie należy pozostawiać przypadkowi. Może przejść z pokolenia na pokolenie nie tracąc nic na swojej wartości. Złoto charakteryzuje się nieprzemijającą estetykę i trwałością, która przenosi wartość w czasie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry