Kolczyki serca – ponadczasowy rodzaj pasujący do każdej stylizacji

Co roku na polskich plażach zauważamy liczne stoiska z biżuterią hand made. Są to niezwykle pomysłowe formy biżuteryjne, które można sobie kupić w formie pamiątki lub sprezentować komuś bliskiemu. Rodzaje kształtów i kolorów zachwycają do tego stopnia, że trudno zdecydować się na jeden wzór. Kiedy prześledzimy propozycje wszystkich rękodzielniczek, możemy zauważyć, że od lat, niezmiennie, najpopularniejszym motywem kolczyków jest kształt serca. Dlaczego tak jest, mimo że sztuka ręcznego tworzenia kolczyków sięgnęła już do wielu motywów, które miały okazać się bardziej trwałe w świadomości kupujących?

Kolczyki serca – pasują do wszystkiego! 

Klasyczne kolczyki serca, bez względu na swoją wielkość, mają cały ogrom zalet, które można wymienić bez dłuższego zastanawiania się. Przede wszystkim – kształt ten wywołuje wyłącznie pozytywne skojarzenia! Kolczyki serca w barwie soczystej, lśniącej czerwieni idealnie pasować będą do kontrastowych, białych, letnich koszulek z krótkim rękawem lub na ramiączkach. Ich oryginalność dodatkowo podkreślimy, nosząc włosy spięte na tyle wysoko, by odsłaniały uszy. Czerwone kolczyki w kształcie serc możemy również dopasować do wzorów odzieżowych, np. wzoru czerwonych wiśni na tkaninie przeznaczonej na marynarkę lub spódnicę. Czerwień na białym tle zawsze prezentuje się intrygująco. Ale złote kolczyki serduszka mogą być nie tylko czerwone! Warto również nieco wybiec poza schemat! 

Kolczyki serca jako znak solidarności ? 

Owszem, za pomocą gustownie dobranej biżuterii możemy podkreślić naszą solidarność w określoną grupą społeczną, zasygnalizować nasze poglądy, zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach. Kolczyki serca w barwy tęczowej flagi, czyli symbolu społeczności LGBT, są stałym elementem dekoracji i stylizacji wszystkich, którzy każdego roku wybierają się na Paradę Równości i wszystkie Marsze Równości w polskich miastach. W ostatnich miesiącach niezwykle popularne stały się kolczyki serca z barwami narodowymi Ukrainy. Wiadomo, w ten sposób solidaryzujemy się z uchodźcami przybywającymi do naszego kraju, tym samym manifestując wolność i kibicując wygranej w bezsensownej wojnie. Na kolczykach sercach znaleźć można również różne logosy i znaki firmowe organizacji, z którymi przedstawiciele różnych środowisk zawodowych i politycznych identyfikują się na co dzień. 

Kolczyki serca w różnych stylizacjach 

Tutaj polecamy pełną dowolność, ponieważ ten kształt dopasować można właściwie do każdego zestawu odzieżowego, bez poczucia obciachu i złego gustu. Skórzane kolczyki serca, nieco większe, mogą stanowić całkiem udane uzupełnienie kreacji wieczorowej. Tęczowe kolczyki serca można dopasować do pastelowych bluz sportowych oraz wytartych jeansów. Metalowe kolczyki serca, zamiast typowych – okrągłych, o dużej średnicy, pozwolą podkreślić owal twarzy i zaprezentować się w nieco bardziej egzotyczny sposób. Do czarnego golfu oraz białych, obcisłych spodni mogą pasować kolczyki serca o szerokich brzegach, ale za to z motywem zebry lub szachownicy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top