Księgi gości weselnych – jak sprawić, by były wyjątkową pamiątką?

Planujecie, by na waszym weselu znalazła się księga gości weselnych? Ten niepozorny element zapewni wam niesamowite bogactwo wspomnień na lata! Sprawdźcie, jak przygotować idealną i niepowtarzalną księgę gości!

Księgi gości weselnych – jak sprawić, by były wyjątkową pamiątką?

Planujecie, by na waszym weselu znalazła się księga gości weselnych? Ten niepozorny element zapewni wam niesamowite bogactwo wspomnień na lata! Sprawdźcie, jak przygotować idealną i niepowtarzalną księgę gości!

Czym są księgi gości weselnych?

Księga gości weselnych to miejsce, gdzie weselnicy zostawiają dodatkową pamiątkę z przyjęcia dla pary młodej. Zwykle spoczywa na stoliku w specjalnie wygospodarowanym zakątku sali. Goście przez całe przyjęcie mogą spontanicznie podchodzić i na kartach księgi wpisywać życzenia, podziękowania, serdeczne słowa, a także żarty. Dzięki księdze zachowacie nie tylko wspomnienia z waszej perspektywy, ale i waszych bliskich.

Jak stworzyć księgę gości weselnych?

Warto na początku przyjęcia poinformować gości o tworzeniu takiej pamiątkowej księgi ślubnej. Nie każdy jest zaznajomiony z tym zwyczajem i dla niektórych gości może to być nowinka, więc bez stosownej informacji mogą nie zauważyć księgi. Oczywiście nie można zobligować nikogo do wpisu. Niektórzy mogą nie odnaleźć się w tej formie, nie mieć pomysłu na życzenia albo nie wyczuć obowiązującego stylu. Nie przejmujcie się tym! W księdze i tak z pewnością znajdzie się mnóstwo przepięknych dedykacji.

Pierwsza strona księgi gości weselnych

Na zawartość składają się oczywiście dedykacje do księgi gości weselnych wpisywane przez zaproszonych, ale do was należy zadbanie o formę tej wyjątkowej pamiątki. Waszym zadaniem jest też zagospodarowanie pierwszej strony księgi. Na niej możecie umieścić zwrot do weselników – mogą to być podziękowania za wspólne świętowanie i prośba o wpis do księgi gości weselnych. Może opatrzycie ten wstęp swoim zdjęciem? Wprowadzenie do księgi możecie wpisać ręcznie albo zamówić wydrukowaną pierwszą stronę – to już zależy od tego, jaki wariant bardziej się wam podoba.

Wygląd księgi gości weselnych

Rzeczą, która także w pełni zależy od was, jest rzecz jasna wygląd księgi. Istotą jej wielkiej wartości sentymentalnej są oczywiście wpisy gości, ale wybierając jak najpiękniejszą księgę, dbacie o wyjątkowość tego depozytu wspomnień. Przede wszystkim dopasujcie styl księgi gości do ogólnej stylistyki wesela. W ten sposób staje się ona spójnym elementem całego przyjęcia. Najszerszy wybór wzornictwa dotyczy okładek ksiąg papierowych. W przypadku klasycznych ksiąg formatu A4 do wyboru jest wiele olśniewających grafik frontowych. Nawet ograniczając się tylko do papierowych ksiąg, będziecie mieli w czym wybierać! A jest jeszcze więcej pomysłów na wyjątkowe księgi gości!

Załącznik:
ksiega.jpg

Elegancka księga gości weselnych ze sklepu artMA

Nietypowe księgi gości weselnych

Sklepy z papeterią ślubną wychodzą naprzeciw różnym upodobaniom estetycznym. Wśród ksiąg pamiątkowych pojawiły się takie z okładkami płóciennymi lub drewnianymi, które dają zupełnie inny efekt niż papierowe. Są bardzo wyraziste i unikatowe i warto, by były dobrane do stylu reszty dekoracji. Okładki z płótna albo z drewna mają sprecyzowany charakter, więc uważajcie ze spontaniczną decyzją o ich zakupie – jeśli nie będą się pasowały do otoczenia, będzie się to rzucać w oczy! Jednak na przyjęciach w stylu retro albo inspirowanych naturą będą w sam raz, a każdy z pewnością doceni waszą dbałość o detale.

Księga gości weselnych w formie szkatułki

Chcecie wybrać coś jeszcze bardziej nietypowego? Może wpadną wam w oko księgi w formie szkatułki? Jeśli zamiast tradycyjnej książki umieścicie na sali szkatułkę, goście swoje wpisy będą składać na luźnych kartach i wrzucać je do tej uroczej, pamiątkowej skarbony. Co więcej, w waszej księdze w ogóle może nie pojawiać się papier – istnieją zestawy szkatułek np. z drewnianymi sercami do wypisywania życzeń. To bez wątpienia wyjątkowy pomysł!

Księga gości weselnych w formie drewnianej szkatułki z sercami

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top