Najdroższe suknie ślubne świata

Suknia ślubna to bardzo często jedna z istotniejszych (to znaczy: najbardziej kosztownych) pozycji w planie wydatków jeżeli chodzi o przygotowanie do wesela. Ile kosztuje suknia ślubna, którą można by nazwać „drogą”? To oczywiście kwestia dyskusyjna. Ktoś mógłby powiedzieć, że droga suknia jest warta co najmniej 3 tysiące złotych, ktoś inny że 5 tysięcy, a dla jeszcze kogoś innego minimalna granica kształtowałaby się na poziomie 20 tysięcy złotych. W niniejszym zestawieniu nie zostaną jednak zaprezentowane suknie „drogie”. Opiszemy 10 sukni, które są monstrualnie, niewyobrażalnie wręcz kosztowne a statystyczna panna młoda może o nich co najwyżej pomarzyć. Oto najdroższe suknie świata.

Numer 10: Suknia Imperial Pearl Syndicate

Suknia ślubna Imperial Pearl Syndicate została uszyta w latach 50 ubiegłego stulecia. Już wtedy samo jej powstanie było niezwykle głośnym wydarzeniem, ponieważ do uszycia Imperial Pearl Syndicate wykorzystano aż 100 tysięcy pereł. Kosz pozycji numer dziesięć w naszym rankingu pod tytułem najdroższe suknie świata to 100 tysięcy dolarów.

Numer 9: Suknia Bach Ngoc Xiem Y

Suknia Bach Ngoc Xiem Y jest warta niemal 120 tysięcy dolarów. Została wykonana ze najstaranniej dobranych, luksusowych materiałów: jedwabiu oraz satyny. Oprócz tego, suknia jest zdobiona 220 diamentami oraz 100 rubinami.  Bach Ngoc Xiem Y charakteryzuje się ekstrawaganckim, nieco wręcz futurystycznym stylem. Z całą pewnością nie jest to suknia, którą mogłabyś włożyć na klasyczny ślub w starym kościele;)

Numer 8: Melania Knauss Wedding Gown

Pozycja numer osiem w naszym rankingu pod tytułem najdoższe świata to suknia ślubna Melanii Knauus. Suknia została zaprojektowana przez samego Johna Galliano a wszystko na okazję ślubu Melanii Knauss z….Donaldem Trumpem.  Najwyższej jakości satyna a także ponad 1500 krzystałów oraz pereł zdobiących suknię sprawiają, że koszt całej kreacji wyniósł aż 200 tysięcy dolarów.

Numer 7: Fiery Red Platinum Wedding Dress 

Pozycja numer siedem to platynowo-czerwona suknia ślubna zaprojektowana i stworzona w chińskiej prowinicji Anhui. Kreacja cechuje się niepowtarzalną, orientalną stylistyką. Do stworzenia tej sukni użyto prawdziwej platyny, dzięki czemu stanowi ona ewenement nawet w tak pełnym ekstrawancji rankingu, jak nasze najdroższe suknie świata.

Numer 6: Suknia ślubna Kate Middleton

Kolejna pozycja powinna być dobrze znana większości czytelników naszego rankingu. Szóste miejsce zajmuje bowiem kreacja, w której  Kate Middleton zawarła sakrament małżeństwa z księciem Williamem. Suknię zaprojektował słynny designer Aleksander McQueen zaś jej wykonaniem zajęła się sama Sarah Burton. Wartość sukni ślubnej Kate Middleton to dokładnie 380 tysięcy dolarów.

Numer 5: Danasha Luxury

Pozycja numer 5 na liście najdroższe suknie świata to kreacja Danasha Luxury. Co przede wszystkim rzuca się w oczy w przypadku tej sukni? Zapewne jest minimalistyczna stylistyka. Suknia  Danasha Luxury jest jednak zdobiona 75-karatowywmi diamentami a także inkrustowana 18-karatowym złotem. Dzięki temu, wartość sukni wynosi aż 1,5 miliona dolarów.

Numer 4: Peacock Feather Wedding Gown

O ile poprzednia kreacja z naszej listy pt. najdroższe suknie świata była utrzymana w mininalistycznej stylistyce i zapewne niejedna przyszła panna młoda bez problemu mogłaby wyobrazić sobie samą siebie przystępująca do ślubu w takiej krracji, o tyle stworzona przez Verę Wong suknia ślubna z pawich piór sprawia wrażenie wręcz niesamowite. Suknia została zaprojektowana i uszyta z okazji Wedding Expo w chińskim mieście Nanjin. Plotka głosi, że tak naprawdę suknia została zaprojektowana dla Jennifer Lopez na okazję jej ślubu z Benem Alfeckiem, ślubu, do którego, jak wiadomo, ostatecznie nigdy nie doszło. Koszt kreacji zajmującej 4 miejsce na naszej liście to 1,5 miliona dolarów.

Numer 3: Suknia Yumi Katsura

Do produkcji tej sukni użyto wyłącznie najwyższej jakości satyny, białego złota oraz jedwabiu. Dodatkowo, suknia jest inkrustowana ponad tysiącem diamentów oraz pereł. Koszt sukni Yumi Katsura: 8,5 miliona dolarów.

Numer 2: The Diamond Wedding Gown

Numer dwa na naszej liście  to diamentowa suknia ślubna, która została zaprojektowana i wykonana przez słynny duet Renee Strauss i Martin Katz. Łącznie suknie jest zdobiona aż 150 karatami. Pierwszy pokaz kreacji miał miejsce w luksusowym hotelu Ritz-Carlton, Marina Del Rey w Kaliforni. Koszt diamentowej sukni ślubnej to w przybliżeniu 12 dolarów.

Numer 1: Suknia ślubna Khadiji Uzhakhovs

Pierwsza pozycja w rankingu najdroższe suknie prezentuje suknię najbardziej tajemniczą. Właściwie, wiadomo o niej jedynie tyle, że projektantem był Elie Saab, zaś sama suknia została uszyta z okazji ślubu rosyjskiego bilionera Saida Gutserieva z 20 letnią Khadiiją Uzhakhovs. Podczas samej ceremonii ślubnej, która odbyła się w Moskwie, miały miejsce występy takich gwiazd, jak Jennifer Lopez, Sting oraz Enrique Iglesias. Koszt kreacji to bagatela 18 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą suknią ślubną świata.

źródła grafik:
www.zeberka.pl
www.fashionlady.in
www.FinancesOnline.com
www.viva.pl
www.pinterest.com
www.eliteluxury.wordpress.com

Podobne artykuły:

Ciekawy prezent na rocznicę ślubu - propozycje dla żony i męża
Znaczenie rocznicy ślubu i jej odpowiedniej celebracji Ślub jest najważniejszym momentem w życiu każdej pary. Związuje on kobietę i mężczyznę przed obliczem Boga oraz legalizuje ich związek pod względem prawnym. Jego rocznica powinna więc być niezwy...
Prezenty dla gości weselnych
Na wielu weselach przyjął się zwyczaj obdarowywania gości przez Parę Młodą. Niewątpliwie jest to miły gest w ich stronę, a niebanalny podarunek na pewno przypadnie im do gustu i długo będzie przypominał o niezapomnianej zabawie w najważniejszym dla W...
Miłość i ślub na emeryturze - jak poznać drugą połówkę?
Jesień życia kojarzy się przede wszystkim z chorobami, osamotnieniem i przygnębiającą rutyną. Osoby starsze, które utraciły dotychczasowych partnerów, bardzo często zamykają się w domu, stronią od ludzi i popadają w depresję. Czy warto jednak tracić ...

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry