Najdroższe suknie ślubne świata

Suknia ślubna to bardzo często jedna z istotniejszych (to znaczy: najbardziej kosztownych) pozycji w planie wydatków jeżeli chodzi o przygotowanie do wesela. Ile kosztuje suknia ślubna, którą można by nazwać „drogą”? To oczywiście kwestia dyskusyjna. Ktoś mógłby powiedzieć, że droga suknia jest warta co najmniej 3 tysiące złotych, ktoś inny że 5 tysięcy, a dla jeszcze kogoś innego minimalna granica kształtowałaby się na poziomie 20 tysięcy złotych. W niniejszym zestawieniu nie zostaną jednak zaprezentowane suknie „drogie”. Opiszemy 10 sukni, które są monstrualnie, niewyobrażalnie wręcz kosztowne a statystyczna panna młoda może o nich co najwyżej pomarzyć. Oto najdroższe suknie świata.

Numer 10: Suknia Imperial Pearl Syndicate

Suknia ślubna Imperial Pearl Syndicate została uszyta w latach 50 ubiegłego stulecia. Już wtedy samo jej powstanie było niezwykle głośnym wydarzeniem, ponieważ do uszycia Imperial Pearl Syndicate wykorzystano aż 100 tysięcy pereł. Kosz pozycji numer dziesięć w naszym rankingu pod tytułem najdroższe suknie świata to 100 tysięcy dolarów.

Numer 9: Suknia Bach Ngoc Xiem Y

Suknia Bach Ngoc Xiem Y jest warta niemal 120 tysięcy dolarów. Została wykonana ze najstaranniej dobranych, luksusowych materiałów: jedwabiu oraz satyny. Oprócz tego, suknia jest zdobiona 220 diamentami oraz 100 rubinami.  Bach Ngoc Xiem Y charakteryzuje się ekstrawaganckim, nieco wręcz futurystycznym stylem. Z całą pewnością nie jest to suknia, którą mogłabyś włożyć na klasyczny ślub w starym kościele;)

Numer 8: Melania Knauss Wedding Gown

Pozycja numer osiem w naszym rankingu pod tytułem najdoższe świata to suknia ślubna Melanii Knauus. Suknia została zaprojektowana przez samego Johna Galliano a wszystko na okazję ślubu Melanii Knauss z….Donaldem Trumpem.  Najwyższej jakości satyna a także ponad 1500 krzystałów oraz pereł zdobiących suknię sprawiają, że koszt całej kreacji wyniósł aż 200 tysięcy dolarów.

Numer 7: Fiery Red Platinum Wedding Dress 

Pozycja numer siedem to platynowo-czerwona suknia ślubna zaprojektowana i stworzona w chińskiej prowinicji Anhui. Kreacja cechuje się niepowtarzalną, orientalną stylistyką. Do stworzenia tej sukni użyto prawdziwej platyny, dzięki czemu stanowi ona ewenement nawet w tak pełnym ekstrawancji rankingu, jak nasze najdroższe suknie świata.

Numer 6: Suknia ślubna Kate Middleton

Kolejna pozycja powinna być dobrze znana większości czytelników naszego rankingu. Szóste miejsce zajmuje bowiem kreacja, w której  Kate Middleton zawarła sakrament małżeństwa z księciem Williamem. Suknię zaprojektował słynny designer Aleksander McQueen zaś jej wykonaniem zajęła się sama Sarah Burton. Wartość sukni ślubnej Kate Middleton to dokładnie 380 tysięcy dolarów.

Numer 5: Danasha Luxury

Pozycja numer 5 na liście najdroższe suknie świata to kreacja Danasha Luxury. Co przede wszystkim rzuca się w oczy w przypadku tej sukni? Zapewne jest minimalistyczna stylistyka. Suknia  Danasha Luxury jest jednak zdobiona 75-karatowywmi diamentami a także inkrustowana 18-karatowym złotem. Dzięki temu, wartość sukni wynosi aż 1,5 miliona dolarów.

Numer 4: Peacock Feather Wedding Gown

O ile poprzednia kreacja z naszej listy pt. najdroższe suknie świata była utrzymana w mininalistycznej stylistyce i zapewne niejedna przyszła panna młoda bez problemu mogłaby wyobrazić sobie samą siebie przystępująca do ślubu w takiej krracji, o tyle stworzona przez Verę Wong suknia ślubna z pawich piór sprawia wrażenie wręcz niesamowite. Suknia została zaprojektowana i uszyta z okazji Wedding Expo w chińskim mieście Nanjin. Plotka głosi, że tak naprawdę suknia została zaprojektowana dla Jennifer Lopez na okazję jej ślubu z Benem Alfeckiem, ślubu, do którego, jak wiadomo, ostatecznie nigdy nie doszło. Koszt kreacji zajmującej 4 miejsce na naszej liście to 1,5 miliona dolarów.

Numer 3: Suknia Yumi Katsura

Do produkcji tej sukni użyto wyłącznie najwyższej jakości satyny, białego złota oraz jedwabiu. Dodatkowo, suknia jest inkrustowana ponad tysiącem diamentów oraz pereł. Koszt sukni Yumi Katsura: 8,5 miliona dolarów.

Numer 2: The Diamond Wedding Gown

Numer dwa na naszej liście  to diamentowa suknia ślubna, która została zaprojektowana i wykonana przez słynny duet Renee Strauss i Martin Katz. Łącznie suknie jest zdobiona aż 150 karatami. Pierwszy pokaz kreacji miał miejsce w luksusowym hotelu Ritz-Carlton, Marina Del Rey w Kaliforni. Koszt diamentowej sukni ślubnej to w przybliżeniu 12 dolarów.

Numer 1: Suknia ślubna Khadiji Uzhakhovs

Pierwsza pozycja w rankingu najdroższe suknie prezentuje suknię najbardziej tajemniczą. Właściwie, wiadomo o niej jedynie tyle, że projektantem był Elie Saab, zaś sama suknia została uszyta z okazji ślubu rosyjskiego bilionera Saida Gutserieva z 20 letnią Khadiiją Uzhakhovs. Podczas samej ceremonii ślubnej, która odbyła się w Moskwie, miały miejsce występy takich gwiazd, jak Jennifer Lopez, Sting oraz Enrique Iglesias. Koszt kreacji to bagatela 18 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą suknią ślubną świata.

źródła grafik:
www.zeberka.pl
www.fashionlady.in
www.FinancesOnline.com
www.viva.pl
www.pinterest.com
www.eliteluxury.wordpress.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry