Zabawy dla dzieci na przyjęciu weselnym

Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu pary młodej. Zazwyczaj to rodzinna impreza, podczas której wszyscy powinni się świetnie bawić i cieszyć szczęściem nowożeńców. Dzieci na weselu to jednak duże wyzwanie, które wymaga odpowiedniego podejścia. Najmłodsi członkowie rodziny wymagają bowiem ogromnej ilości uwagi i indywidualnego podejścia. Istnieje kilka prostych zasad, którymi należy się kierować goszcząc dzieci na przyjęciu weselnym, po to by impreza odbyła się zgodnie z planem i bez dodatkowych rozterek – co zrobić z maluchami.

Przede wszystkim planując przyjęcie warto podkreślić obecność dzieci na weselu. W ten sposób damy szansę organizatorom, na przygotowanie specjalnego kącika zabaw. Również menu dla naszych pociech dobrze jest przygotować specjalnie z myślą o nich. Kulinarny standard, czyli frytki z kurczakiem w zupełności wystarczy, maluchy będą zadowolone, a my możemy zaoszczędzić na tym elemencie przyjęcia. Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę to zapewnienie rozrywki dla najmłodszych uczestników imprezy. Po to by dzieci na weselu się nie nudziły, a tym samym nie wprowadzały napiętej atmosfery, warto pokusić się o wynajęcie animatora zabaw.

Weselne zabawy dla najmłodszych

Po to by maluchy czuły się dobrze na imprezie, która z założenia przeznaczona jest dla dorosłych, warto stworzyć im przestrzeń, która będzie tylko dla nich. Kilkoro młodych ludzi świetnie potrafi zająć się sobą, pod warunkiem zapewnienia im ku temu odpowiednich narzędzi. Kącik zabaw powinien być zatem zaopatrzony w wygodny stolik i krzesełka. Oprócz tego fundamentem zabaw najmłodszych są zawsze kredki i blok rysunkowy. Dobrze sprawdza się także tablica z kolorową kredą. Nie zapominajmy o klockach i przebraniach, które pochłoną uwagę naszych milusińskich na długie godziny.

To jednak nie wszystko bowiem dzieci na weselu nie mogą być pozostawione same sobie. Mimo, iż zabawy potrafią je pochłonąć dobrze, gdy ktoś przez całą imprezę będzie miał na nie oko. W tym celu po raz kolejny przywołamy animatora, który oprócz doskonałego podejścia ma przygotowanych kilka asów w rękawie. Przykładowa playlista animatora przewiduje takie atrakcje dla maluchów jak :

konkursy tańca i inne zabawy z muzyką – świetnie sprawdzają się w chwilach podawania potraw przez kelnerów. Mamy wówczas pewność, że żadne z dzieci nie wpadnie na obsługę, my będziemy mieć je na oku, a one nie będą odczuwały znużenia.

zabawy z gadżetami – tu doskonale sprawdzą się balony, piłki i gry planszowe ( np twister). Animator zadba by przebiegały one bezpiecznie, poprowadzi całość przedsięwzięcia i co ważne nagrodzi wygranych… i nie tylko. To istotne, by żadne dziecko nie poczuło się pominięte.

rymowanki, kalambury, teatrzyki – w zależności od wieku dzieci na weseludobrze zadbać by wykazały się wyobraźnią i wykrzesały z siebie odrobinę twórczości. Tego typu inicjatywy mają charakter również edukacyjny, co dla młodych ludzi jest niezwykle istotne. Oryginalnym pomysłem, który wszystkich może zaskoczyć jest występ przygotowany przez dziecko, specjalnie dla pary młodej. Sam występ, jak również przygotowania dadzą maluchowi ogrom satysfakcji i przełamie ono swoją nieśmiałość.

Nudzie na weselu mówimy NIE

Znużone dzieci na weselu to najgorszy z możliwych scenariuszy. Stają się one wówczas marudne i skupiają na sobie całą uwagę gości. Starajmy się zapobiegać takim sytuacjom, po to by nie odbierać parze młodej ich dnia. W celu wyeliminowania nudy z przyjęcia pamiętajmy by zorganizować maluchom czas. Jeśli nie chcemy zatrudniać animatora, wytypujmy jedną osobę z rodziny, która zajmie się prowadzeniem gier i zabaw. Co równie ważne,  to zorganizowanie dzieciom  spokojnego miejsca wypoczynku. Z zasady wesela trwają do białego rana, a dzieci nawet przy świetnej zabawie poczują w końcu zmęczenie. Jeśli wesele odbywa się w hotelu, wówczas możemy postarać się o wynajęcie pokoju, w którym nasze pociechy wypoczną. Jeśli jednak to niemożliwe, wówczas zorganizujmy inne zaciszne miejsce lub po prostu zabierzmy je do domu. Pamiętajmy by nie nadwyrężać cierpliwości maluchów.

Dobry plan na wesele z dziećmi to polowa sukcesu

Planowanie wesela to zadanie, do którego często organizujemy wsparcie. Rodzice, znajomi, a czasem profesjonalni organizatorzy eventów. To zrozumiałe, bo przecież z zasady taki dzień zdarza się raz w życiu. Pamiętajmy jednak by w planie zawrzeć też wytyczne dotyczące opieki na dziećmi i zapewnienia im rozrywki. Tu doskonałym pomysłem jest stworzenie punktów, które będą pokrywały się z innymi elementami przyjęcia, takimi jak serwowanie dań, przewidziane zabawy dla dorosłych. Przykładowy plan, który świetnie sprawdza się na tego typu imprezach to:

  1. Oprowadzenie najmłodszych po sali i wskazanie strategicznych miejsc, takich jak toaleta, ich stoliczek, czy stolik rodziców i państwa młodych;
  2. Wskazanie miejsc, które absolutnie są dla nich niedozwolone. To ułatwi pracę obsługi i zagwarantuje bezpieczeństwo naszych dzieci;
  3. Spożycie posiłku, który da im energię do zabawy;
  4. Samodzielne zabawy dzieci przy ich stoliczku – rysowanie, układanie klocków;
  5. Tańce z dorosłymi;
  6. Odpoczynek;
  7. Zabawy taneczne i z wykorzystaniem gadżetów na parkiecie;
  8. Drobna przekąska i wypoczynek;
  9. Występy, teatrzyki;
  10. Około 24:00 – 1:00, w zależności od wieku naszych dzieci – zapewnienie im komfortowego miejsca, gdzie spędzą tę noc.

Pamiętajmy, że każda impreza rodzinna z najmłodszymi jej członkami powinna zostać dokładnie przemyślana i przygotowana. Oprócz zapewniania im odpowiedniego menu, dzieci na weselu powinny się dobrze bawić i  nie odbierać uwagi należnej w tym dniu parze młodej. Pamiętajmy też, że równie istotny jest wypoczynek i nie możemy im go odbierać kosztem naszej zabawy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry