Przygotowanie zaproszeń ślubnych krok po kroku

Jednym z pierwszych etapów organizacji ślubu jest wysłanie gościom zaproszeń. Zanim jednak rodzina i znajomi otrzymają oficjalną informację ze szczegółami dotyczącymi uroczystości i wesela, przyszłych małżonków czeka proces przygotowania papeterii. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Sprawdź krótki przewodnik dotyczący zamawiania zaproszeń ślubnych.

Wybór motywu przewodniego

W pierwszej kolejności narzeczeni powinni uzgodnić motyw przewodni zaproszeń. Wybór może być naprawdę prosty, jeśli mają już wizję dotyczącą tematyki ślubu i wesela. W takiej sytuacji zaproszenie może być cenną wskazówką dla gości i może pomóc im np. w dopasowaniu stylizacji do charakteru imprezy. Ponadto przy okazji można od razu zamówić cały zestaw papeterii ślubnej, czyli np. winietki czy też etykiety na butelki. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, a często również i pieniędzy. Można też zdecydować się na zaproszenia zupełnie niezwiązane ze stylem ślubu.

Wymyślenie tekstu zaproszeń

Podjęcie decyzji o motywie przewodnim zaproszenia to dopiero początek. Kolejnym ważnym krokiem jest przygotowanie tekstu skierowanego do gości. Można oczywiście zdecydować się na standardowe gotowe formuły, jednak w dzisiejszych czasach w modzie są oryginalność i personalizacja. Warto przykładowo zainspirować się zabawnymi tekstami, których nie brakuje w Internecie czy też na stronie Amelia-Wedding.pl, sklepu online z papeterią ślubną. Ambitne czy też kreatywne pary mogą z kolei stworzyć własny tekst, który zostanie umieszczony wewnątrz zaproszenia.

Określenie liczby zaproszeń

Dość istotną i jednocześnie często lekceważoną kwestią jest liczba zaproszeń. Nie warto kupować na styk, ponieważ często podczas przygotowań do listy gości są dopisywane kolejne osoby. Nieco więcej sztuk warto zamówić zwłaszcza w przypadku, gdy para zamierza np. samodzielnie wpisać datę wydarzenia czy też personalia gości. Należy liczyć się z ewentualnymi pomyłkami czy też przypadkowymi zniszczeniami, dlatego warto mieć przynajmniej kilka zapasowych zaproszeń.

Sprawdzenie poprawności

Przed złożeniem zamówienia zdecydowanie warto sprawdzić poprawność tekstu. Jeśli treść zaproszeń została stworzona przez przyszłych małżonków, to być może warto nawet zasięgnąć porady korektora. W przypadku tworzenia projektu zaproszenia w specjalnym kreatorze online należy upewnić się, że wszystkie elementy wyglądają tak, jak powinny. Z kolei w przypadku składania zamówień przez e-mail lub formularz warto sprawdzić zgodność m.in. numeru wzoru zaproszeń.

Zamówienie zaproszeń

Ostatnim etapem przygotowań jest złożenie zamówienia. Jeśli małżonkowie nie są pewni wyglądu zaproszeń w rzeczywistości czy też nie potrafią do końca zdecydować się na jedną wersję, to dobrym pomysłem może być zamówienie próbki. Za niewielką opłatą można otrzymać wzór wybranej papeterii, co z pewnością ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Ponadto przed zakupem zaproszeń warto sprawdzić opinie o firmie i jakości oferowanych przez nią usług.

Podobne artykuły:

Czy wesela nad morzem są nadal popularne?
Wytworny pałac, elegancka sala balowa, wyszukane menu i ceremonia w ogrodzie… Romantyczna sesja zdjęciowa na piaszczystej plaży na tle zachodzącego słońca nad morzem... Ślub i wesele nad morzem to marzenie niejednej Pary Młodej i trudno się temu dzi...
Organizacja wesela - jak się za nią zabrać?
Ślub to wielki i ważny dzień w życiu pary. Wesele jako forma uczczenia tej niezwykłej okazji wiąże się z planowaniem, wieloma decyzjami i stresem. Każda para biorąca ślub może mieć inny pomysł na świętowanie tego wydarzenia. Istnieją jednak niepisan...
Stylowe i eleganckie czarne sukienki ślubne
Zmieszanie, zachwyt, zaskoczenie, zainteresowanie, taka reakcja może pojawić się na propozycję przymierzenia czarnej sukni ślubnej. Na pierwszy rzut oka tak niekonwencjonalny kolor stroju na ceremonię ślubną to wyzwanie dla ustalonych zasad i bu...

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry