PODZIEL SIĘ
Najciekawsze teksty i wierszyki na zaproszenia ślubne
Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdej pary narzeczonych. Z tego powodu zapraszani są na niego zarówno przyjaciele jak i bliższa oraz dalsza rodzina. Nie każdego narzeczeni są w stanie zaprosić osobiście dlatego decydują się na wysyłanie zaproszeń. Są one również świetną pamiątką tego dnia. Poniżej przedstawiamy przykładowe teksty na zaproszenia ślubne, cytaty i wiersze, które można na nich zamieścić oraz prośby dotyczące prezentów.

Teksty na zaproszenia ślubne:

Kilka lat temu rzecz się ta działa dziewczyna piękna

Aneta Kwiatkowska

chłopca poznała. Chłopak – przystojniak w nią zapatrzony

Dariusz Nowicki

powiedział sobie: „Chcę takiej Żony!”

Chodził, przytulał, kwiatki kupował, kochał namiętnie, w rękę całował. Dziewczyna dłużną nie zostawała, miłość do chłopca odwzajemniała. Jak zwyczaj każe się zaręczyli, ślub i wesele w mig ustalili.

Teraz przed Bogiem ślubować będą miłość, wierność i uczciwość małżeńską!!! A ceremonia miejsce mieć będzie w kościele św. Anny w Warszawie dnia 21 czerwca 2017 r. o godzinie 16:00

By blasku dodać uroczystości, pragniemy widzieć wśród naszych gości!

Sz.P. ……………………………………………………………………….

A tuż po ślubie już jako Nowiccy w sali weselnej Hotelu Szczęście w Warszawie podejmiemy Was – Gości

Upraszamy zatem o potwierdzenie przybycia do dnia 12 Maja 2017 roku Justyna: 600 000 000     Piotr: 600 000 000

Bardzo liczymy, że przybędziecie i razem z nami się bawić będziecie! Narzeczeni wraz z Rodzicami

[divider]

Aneta Kwiatkowska i Dariusz Nowicki

serdecznie zawiadamiają, że dnia 21 czerwca 2017 roku o godz. 16.00 obrączki sobie założą i Mendelssohna wysłuchają podczas Mszy Świętej w kościele św. Anny w Warszawie A chcąc świetności i blasku uroczystości ślubnej przysporzyć

Sz.P. ……………………………………………………………………….

serdecznie proszą Rodzice i Narzeczeni.

Po uroczystości zaślubin serdecznie zapraszamy na przyjęcie weselne do Hotelu Szczęście przy ul. Pięknej 16 w Warszawie.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 12 maja 2017 r. Justyna 600 600 600       Piotr 600 600 600

[divider]

Aneta Kwiatkowska oraz Dariusz Nowicki

mają zaszczyt

Jaśnie Wielmożnych Państwa powiadomić, iż zaloty wprzódy uczyniwszy do zaślubin przystąpić pragną, a Jaśnie Wielmożnych Państwa w grono ślubne zaszczyt prosić mają.

Mniemamy przeto, że zaproszenia naszego w pogardzie mieć nie będziecie jeno blasku uroczystości całej ochoczym swym przybyciem dodacie i weselić się wraz z nami będziecie.

Owe zaślubiny zatwierdzone zostaną dnia 21 czerwca 2017 roku o godzinie 16.00 w kościele św. Anny w Warszawie. Po uroczystości zaślubin zapraszamy Jaśnie Wielmożnych Państwa na przyjęcie do Hotelu Szczęście przy ulicy Pięknej 16 w Warszawie . Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 12 maja 2017 r.

[divider]

Na podstawie artykułu 12 paragraf 3

Aneta Kwiatkowska i Dariusz Nowicki

skazują się na dożywotnie umieszczanie w swoich sercach.

Wyrok jest prawomocny i nie podlega apelacji.

Ogłoszenie wyroku nastąpi 21 czerwca 2017 roku o godz. 16.00 w kościele św. Anny w Warszawie

Posiedzenie ławy przysięgłych odbędzie się w Hotelu Szczęście. Uprawomocnienie wyroku nastąpi w miejscu ściśle tajnym bez udziału świadków. Nie potwierdzenie przybycia do dnia 12 maja 2017 roku grozi karą pozbawienia wolności.

[divider]

Teatr Umyślnie Straconej Wolności ma zaszczyt zaprosić

Sz.P. ……………………………………………………………………….

na przedstawienie pod tytułem „A potem żyli długo i szczęśliwie” Adaptacja sztuki przez życie napisanej w 3 Aktach.

PREMIERA 21 czerwca 2017 r.

Panna Młoda: Aneta Kwiatkowska Pan Młody: Dariusz Nowicki

w pozostałych rolach udział biorą: Ksiądz, Świadkowie, Rodzice, Goście i Gapie

AKT I „Dla Duszy” Ślub Kościelny 21 czerwca 2017 rok, godzina 16:00 w kościele św. Anny w Warszawie.

AKT II „Dla Ciała” Przyjęcie weselne Hotel Szczęście przy ulicy Pięknej 16 w Warszawie.

AKT III „Noc Poślubna” Bez udziału widowni.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 12 maja 2017 r. Aneta 600 600 600       Dariusz 600 600 600

[divider]

 Z przyjemnością zawiadamiamy, że

Aneta Kwiatkowska i Dariusz Nowicki

postanowili wspólnie wędrować przez życie. Uroczysty wymarsz do tej długiej i trudnej wędrówki prowadzącej do spokojnej jesieni życia nastąpi z parafii św Anny w Warszawie dnia 21 czerwca 2017 roku o godzinie 19.00. Do wzięcia udziału w tej pięknej chwili prosimy

Sz. P. …………………………………

Przyjęcie weselne odbędzie się w Hotelu Szczęście ul. Piękna 16 w Warszawie Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 12.05.2017 r. Justyna 600 600 600       Piotr 600 600 600

[divider]

 My z łaski niebios połączeni Miłością wielką a szczerą

Aneta Kwiatkowska i Dariusz Nowicki

o uroczystości szczęśliwych zaślubin mamy wielką radość donieść

Sz.P. …………………………………………………………………………………………………

co z przyzwolenia Rodziców naszych zacnych i przy ich wielkiej przychylności, rychło się spełni. Radzi będziemy ujrzeć, jako osobami swemi święto nasze zaszczycić raczycie, co dnia 21 a miesiąca czerwca roku pańskiego 2017 swoje miejsce mieć będzie. Przed Panem Bogiem przysięgę miłości złożymy w kościele św. Anny o godzinie 16.00 w Warszawie.

Po uroczystościach prosimy Waćpaństwa do biesiady wspólnej gdzie jadła i napojów wszelakich nie zabraknie aż do świtania. Rzecz się będzie miała w Hotelu Szczęście w Warszawie. W tym weselu, w tej radości – Bóg nam gości pozazdrości.

Państwo Młodzi

Cytaty i wiersze ślubne:

„I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadł całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.” (Kor. 13,2)

[divider]

 „…Niech słowo „kocham” jeszcze raz z ust Twych usłyszę, niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę…”

A. Mickiewicz

[divider]

 „Zakwitłaś w sercu moim tak niespodziewanie Ty źródło życia, pragnienie, kochanie Od dziś na zawsze będę Twój – kochany Przez Twoją miłość od nowa wybrany.”

Dariusz

„I Ciebie także będę wciąż kochała Od dziecka rosłam, na Ciebie czekałam Pozostań przy mnie, nie mów nic nikomu Niech będzie miłość od dziś w naszym domu.”

Aneta

[divider]

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.” K. I. Gałczyński

[divider]

 „A ja Cię pragnę mieć na co dzień I usta swe w Twe usta wtapiać. Cieszyć się z Tobą i razem smucić I do wspólnego domu wracać …” ks. Jan Twardowski

[divider]

 „W obrączce małej ukryty świat cały Miłość, wierność, wzniosłe ideały.”

[divider]

 „Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty, To też nie diabeł rogaty, Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze. Miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże, Ani całusy małe, duże, Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze.” Happysad – „Zanim pójdę…”

[divider]

 „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje…” (1 Kor 13, 4-8)

[divider]

„ I moje serce wzajemnością bije Oddało Ci się, Tobą tylko żyje. Chętnie podzielę losu wszelką dolę Na wspólną miłość i wspólną niedolę.”

[divider]

 „ Bez miłości wszystko jest niczym ” św. Teresa z Avila

[divider]

 „Nadeszła ta chwila wymiany obrączek i serce odmawia spokoju. A miłość nasza jest piękna, jak piękna jest wiosna w maju. Przezwycięży wszystki przeciwności losu i wieczne to będzie uczucie.”

[divider]

 „Ja jestem Tobą, a ty jesteś mną, Tyś moim życiem, ja opoką Twą. Ja Cię szanuję i Ty mnie też, lecz gdy rzucę kamieniem, chlebem we mnie mierz…

A gdy teraz, za chwilę obrączkę Ci nałożę, pomyślę sobie w duchu: “daj nam szczęście Boże…”

[divider]

 „Czy zechcesz ze mną przeżyć dni wyśnione? Odpowiesz – tak – bo ufasz mi szczerze. Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, Bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę…

Czy zechcesz los swój złożyć w moich dłoniach? Odpowiesz – tak – bo serce mi dałaś. Lecz kiedy włos zbieleje na skroniach, Bądź mi tym wszystkim, czym dzisiaj być chciałaś…”

Prośby na zaproszenia ślubne:

„Zamiast kwiatów do wazonów, które uschną w naszym domu, propozycje mamy taką: byście serca uchylili, konwenanse odrzucili, dali spokój z kwieciem w dłoni i przynieśli: misie, pieski, koraliki, malowanki, kredki, farby, może wielbłąd być dwugarbny, nakręcany samolocik albo cały stos łakoci. Może słodkich krówek worek, może mały być traktorek. Cukiereczki, czekoladki dla dzieciaczków z Dziecka Chatki.”

[divider]

 „Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym, były uśmiechnięte jakieś małe oczy. A więc zamiast kwiatów, do życzeń w kościele, dołączcie „jedzonko” nasi przyjaciele. My do piesków z nimi pojedziemy i w Waszym imieniu schronisku przekażemy.”

[divider]

„Pragnąc Przełamać Tradycje Stare By Nie Mieć Na Przykład żelazek Parę I Zaoszczędzić Przemiłym Gościom łamania Głów Nad Prezentów Mnogością Podpowiadamy: Mile Widziany I Bardzo Wygodny Będzie Bilecik Ze Znakiem Wodnym Narzeczeni”

[divider]

„Mili Goście, kwiatów nam nie przynoście.

Kwiatuszki bardzo lubimy,

jednak o butelkę wina prosimy”

[divider]

 „DROGI GOŚCIU WESELNIKU!!! Jeśli w serca swego darze prezent chcesz dać młodej parze my podpowiedź małą mamy do niej właśnie zachęcamy. Pani Młoda i Pan Młody dla gości i własnej wygody proszą prezentów nie kupować lecz pieniążkiem obdarować, by na szczęście męża, żony każdy był zadowolony.”

[divider]

 „Kochani Goście,

Na naszej nowej drodze życia

Życzenie wielkie mamy

I biblioteczkę w naszym domu zakładamy,

By móc radować się czytaniem,

Większej wiedzy zdobywaniem,

By pokolenie nasze mądrzejsze było

W życiu głupot nie robiło

Dlatego wielką radość nam sprawicie

Jeśli książką z Waszą dedykacją nas obdarzycie.”

[divider]

 „Goście Drodzy, Goście Mili Radość byście Nam sprawili, Zamiast kwiatków – które zwiędną, Cieszyć oczy krótko będą, Niechaj każdy Gość jak może, Szczęściu młodych dopomoże, W kolekturze inwestując, I kupon Lotto nam darując.”

[divider]

„Od przyjaciół i rodziny nie o kwiaty dziś prosimy. Zamiast płatków, co opadną, może dacie „szóstkę” ładną? Zamiast zatem róż, stokrotek, kupujemy Duży Lotek. I do kartek z życzeniami mały kupon dziś wkładamy!”

  Powyższe teksty są jedynie przykładami jak zaproszenie może wyglądać. Praktycznie każda para narzeczonych może wybrać spośród nich coś dla siebie łącząc podstawową treść z cytatem i prośbą. Treści te mogą być również traktowane jako inspiracja do przygotowania własnego zaproszenia na ślub. Z całą pewnością można stwierdzić, ze oryginalne zaproszenie przekazane gościom będzie miłą pamiątką tego wyjątkowego dnia.

A może wy znacie jakieś ciekawe wiersze na zaproszenia ? Podzielcie się nimi w komentarzach !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here