Pomysły na podziękowania ślubne dla rodziców

podziękowania dla rodziców, ciekawe pomysły

Podczas uroczystości weselnej zazwyczaj następuje moment podziękowania dla rodziców. Nie chodzi jednak o podziękowanie wyłącznie za pomoc, często również finansową, w organizacji ślubu, ale przede wszystkim za lata wspólnie spędzone, troskę, zaufanie, wychowanie oraz miłość. To zdecydowanie jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas całego wesela. Jeśli chcecie, aby Wasze podziękowania były naprawdę wyjątkowe, nie ograniczajcie się wyłącznie do wręczenia kwiatów. Zobaczcie kilka pomysłów, jak podziękować rodzicom w nietuzinkowy sposób.

1. Biżuteria z dedykacją

To bardzo elegancka forma prezentu dla rodziców, wymagająca dodatkowych nakładów finansowych, ale jednocześnie stanowiąca wyraz oddania oraz będąca pamiątką na całe życie. Tatom warto kupić zegarek, a mamom bransoletkę. Pamiętajcie o tym, aby z tyłu biżuterii wygrawerować krótkie podziękowania wraz z datą Waszego ślubu. To piękny gest.

2. Pokaz multimedialny

Coraz częściej na weselach spotykamy się z formą pokazu multimedialnego, na przykład slajdów zdjęć albo krótkiego filmiku, gdzie młodzi w oryginalny sposób dziękują swoim rodzicom. To świetny sposób, aby zachować te podziękowania na zawsze. Postarajcie się wymyślić jak najbardziej kreatywną formę, na przykład podróż od Waszego urodzenia do obecnego momentu.

3. Kosz upominkowy

Kosze upominkowe są gustownymi upominkami, pasującymi na każdą okazję. Co powinno znaleźć się w koszu? Dobry alkohol, kawa, luksusowe przekąski oraz słodycze. Pamiętajcie, że kosze dla rodziców powinny mieć taką samą zawartość, chyba że zróżnicujecie je pod względem płci i mamom wręczycie kosz z winem, a tatom kosz chociażby z whisky.

4. Weekend dla dwojga

To również jeden z droższych prezentów, jednak jednocześnie fantastyczna forma podziękowań. Nie musicie od razu wykupować dwutygodniowych wakacji na Teneryfie, wystarczy weekend w ośrodku oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od domu, z opłaconymi posiłkami. Nie jest to aż tak duży koszt, a radość rodziców ogromna.

5. Prezenty spersonalizowane

Coraz większą popularnością cieszą się prezenty spersonalizowane. Warto na nie postawić. Macie do wyboru wino ze specjalnymi etykietami, ręczniki z naszytymi napisami, miody w wyjątkowych opakowaniach czy wiele innych produktów, które przyjdą Wam do głowy i można je dostosować pod tę konkretną okazję.

6. Prezenty żartobliwe

Wesele to czas radości, uśmiechów i pozytywnej energii. Jeśli Wasi rodzice mają poczucie humoru, można to wykorzystać i wręczyć im żartobliwy prezent. Możliwości jest wiele: dyplomy, statuetki, ramki z zabawnym zdjęciem, śmieszne filmiki czy nawet… bona na wnuka/wnuczkę! Ten ostatni prezent ma sens tylko wtedy, kiedy rzeczywiście planujecie w niedalekiej przyszłości zostać rodzicami.

Ślub to idealna okazja, aby podziękować rodzicom za minione lata. Wykorzystajcie to i wręczcie rodzicom wyjątkowy prezent, którego nigdy by się nie spodziewali.

A może wy macie jakieś nietuzinkowe pomysły na podziękowania dla rodziców ?
Jeśli tak, podzielcie się nimi z nami w komentarach !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry